Kış Lastikleri Ve Zincirleri

Kış Lastikleri Ve Zincirleri

Kış aylarında genellikle kış lastiği tüm arabalarda kullanılması gereklidir, Çünkü kış ayları hem kar hemde buzlu yollarda arabanın fren tutmamasının en büyük sebeblerinden biri de yaz lastikleridir.


kış aylarında afif olan arabalar kış lastiği olmadığı zaman buzlu yollarda kazaya yol açmaktadır. Bu nedenle kış lastiği olmayan arabalar zincir takmalarında fayda vardır zincir otomobillerin dört ceker olmayan otomobillerin ön lastiklerine takılır.
Kar ve buz olmayan yollarda zincir kullanmak arabanın lastiklerine zarar verir bu nedenle sadece karlı havalarda ve buzlu yollarda zincir kullanmak daha avantajlıdır.

Kamyonlar da ise uzun yollarda zincir kullanmak daha avantajlıdır Çünkü uzun yollarda hem kar cok olur hemde buzlanma olur bu nedenle zincir takmalarını öneriyoruz. Doğu tarafında kış lastikleri hem otomobilde hemde ağır vasita arabalarda  genellikle kış lastiği olmadan yollara cıkmamasını öneriyoruz.

Kış aylarında arabaların genel bakımı mukakkak yapılmalı havalar soğuk ve donma olduğu için bakımı yapılmayan bir araba radyatör içerisinde eğer su varsa  donar başınıza büyük masraflara yol acar. Bu nedenle muhakka arabalarınızı hem kız hemde yaz bakımını muhakka yapınız.

 Arabanın en önemlisi her zaman arabanın lastikleridir arabalar hava üzeri hareket etmektedir. yaz aylarında yaz lastikleri kış aylarında ise kış lastikleri ticari araçlarda mecbur hale gelmiştir. Ticari olmayan araçlar ise mecburi değil ama size önerimiz kış ayında kış lastikleri yaz ayında ise  yaz lastiklerinizi takınız 


kış ayında uzun bir yola mı gideceksiniz yanınızda zincirinizi muhakkak alınız yolda kaldığınız de 10 dakika da zincirinizi kendiniz arabanızı yerinde oynatmadan kendiniz bile takırsınız. eğer araçlarınızın kış bakımı yapmadıysanız Şehir merkezlerinde genellikle toplu taşıma araçları kullanmanızı tavsiye ederiz. Trafikte oluşabilen en ufak hata buyuk kazalara yol acabiliyor.  Trafikte olan herkese hayırlı yolculuklar dileriz..

Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

%d blogcu bunu beğendi: